טימין – תבלין טעים שכדאי לצרוך כשיש הליקובקטר פילורי.

סובלים מהליקובקטר? הוא לא חיידק שכדאי לחלוק איתו את החיים – צרו קשר להכחדתו המהירה.

טימין (קורנית) הוא תבלין שמשמש אותנו במטבח להוספת מימד טעם ייחודי לאוכל שלנו. את הטימין רובנו נוהגים להכניס בתבשילים איכותיים, כאשר אנחנו מכינים ארוחה נפלאה. אך רוב האנשים לא עושים בו שימוש יומיומי, וחבל שכך.
למה חבל? מכיוון שמלבד הטעם המיוחד של הטימין, יש בו סגולות בריאותיות נהדרות. התבלין עשוי לעזור מאוד גם בהתמודדות עם חיידק הליקובקטר פילורי, ועם תסמינים שונים שלו.
במאמר זה נסקור כיצד טימין יכול לעזור לנו עם חיידק הליקובקטר.

טימין להליקובקטר

תוכן עניינים

תבלין הטימין / קורנית – נעים להכיר

בארצנו היפה זה קורה בחודשי אפריל – מאי, צמחי הטימין (קורנית) הוורודים פורחים וממלאים את האוויר בניחוח משכר ומרגיע.

מי שנחשף לצמיחה של הטימין רואה מרבד קסום של צמחים צנועים ונמוכי קומה, אך כובשים את העין ביופיים. אבל עם כל הכבוד ליופי הוויזואלי, הפלא הגדול באמת מתחולל בתוך הצמחים פנימה, שם מתפתחים טעמים קסומים שיהפכו בהמשך לחלק משמעותי מיצירות קולינריות טעימות, וגם בית מרקחת שלם מתוצרת הטבע.

הצמח הזה מכיל עושר של סגולות ותכונות בריאותיות, שהופכות אותו לבריא מאוד להרבה מאוד מצבי בריאות, כולל ההתמודדות עם חיידק הליקובקטר פילורי וחלק מתסמיניו.

הטימין נחשב לתבלין מאוד פופולארי, מכיוון שהוא מעניק למאכלים ארומה ייחודית וזאת מבלי 'לגנוב את ההצגה' משאר התבלינים בסיר. אז אם עד היום אהבתם לשלב את הטימין בתבשילים שלכם מסיבות קולינריות נטו, מרגע זה יש לכם עוד עשרות סיבות בריאותיות להמשיך ולעשות זאת ביתר שאת.

 

כיצד מסייע תבלין הטימין לבריאות שלנו?

ברפואה הטבעית נעשה שימוש נרחב עם צמח הטימין. וזאת בזכות המרכיבים השונים של הטימין, שהם כאלה שמסייעים להמון בעיות בריאותיות. לא נלאה אתכם בכל התרכובות של התבלין אבל נציין כמה מהדומיננטיים שבהם.

טימין מכיל כמה שמנים טבעיים מעולים, שהבולט שבהם הוא 'תימול'. התימול הוא שמן חזק ורווי ביכולות לחסל חיידקים ופטריות, והוא מצטיין בריפוי דלקות חורף טיפוסיות בגרון ובמערכת העיכול. הטימין עשיר גם בוויטמינים הבאים:  K – B2 –  E – B3 – B6 – A – C חומצה פולית ועוד. הטימין משמש גם כחומר נוגד חמצון רב עוצמה, וגם מתהדר בשורה מפוארת של מינרלים מצוינים הכוללים: ברזל, אבץ, אשלגן, סידן, מגנזיום ועוד.

אודות לכל אלה הטימין יכול לסייע לנו בין היתר ב:

 • טיפול בבעיות נשימה (דלקות ומחלות שונות)
 • התנגדות טבעית להתפתחויות של חיידקים שונים
 • טיפול בשפעת ותסמיניה
 • טיפול בהתקפי שיעולים קשים
 • שיפור תפקוד מערכת העיכול
 • הפחתת גזים וכאבי בטן
 • איזון רמת לחץ דם
 • חיזוק מערכת החיסון
 • מניעת זיהומי פה
 • טיפול בבעיות עור שונות כולל אקנה
 • שיפור מצב הרוח
 • מניעת התפתחות של תאים סרטניים, ואפילו חיסולם

ועוד.

 

איך מסייע הטימין עם ההתמודדות עם חיידק הליקובקטר?

תבלין הטימין יעיל בעיכוב ההתפתחות של חיידק הליקובקטר פילורי, בחיזוק המערכת החיסונית שחיונית מאוד לעמידה האיתנה של הגוף מול החיידק, וגם בצמצום חלק מתסמיניו.

חיידק הליקובקטר עשוי לגרום בין היתר לכאבי בטן, בעיות במערכת העיכול, ריח רע מהפה, שיעולים כרוניים, מצב רוח ירוד ועוד שלל תסמינים לא נעימים.

המשותף לכל התסמינים שפורטו לעיל הוא, שתבלין טימין עשוי להקל ולעזור להתמודדות מולם.

על אף שטימין עשוי 'לשים רגליים' להליקובקטר ולמנוע את התפתחותו המהירה, ולמרות העובדה שהוא מקל על חלק מתסמיניו. הוא לא נחשב לטיפול מספק בחיידק בפני עצמו. בשביל להביא לסילוקו המלא של החיידק מהגוף, יש 2 אופציות טיפול:

 1. טיפול אנטיביוטי אגרסיבי, הכולל 2 או 3 סוגי אנטיביוטיקה, לצד תרופה נוגדת חומצה. טיפול שרבים נרתעים ממנו, בשל תופעות לוואי אפשריות של האנטיביוטיקה, ובשל סיכון של פיתוח עמידות לאנטיביוטיקה.
 2. טיפול טבעי בהליקובקטר המתבסס על: תזונה מותאמת אישית, צמחי מרפא ייעודיים, ודיקור סיני. טיפול זה נטול סיכונים ואפקטיבי מאוד.

 

כיצד לצרוך טימין לטיפול בהליקובקטר פילורי?

הדרך הכי פשוטה היא להשתמש עם הטימין בצורה הטבעית ביותר לו, כתבלין. תשלבו אותו בכמה שיותר תבשילים, סלטים וכו באופן יום יומי.

אופן שימוש נוסף הוא לחלוט אתו למעין תה באופן הבא: להכניס כפית משופעת בעלי טימין אל תוך כוס מים חמים, להמתיק (רצוי בדבש) להמתין כמה דקות ולשתות.

כמו כן ניתן לקנות שמן טימין / קורנית תימול, לערבב טיפה או שניים עם מים ולשתות. אך שימו לב ששמן זה אסור לצריכה בהריון ולתינוקות.

 

לסיכום:

 • במסגרת ההתמודדות הטבעית עם חיידק הליקובקטר פילורי ותסמיניו, ניתן להיעזר בתבלין המעולה – טימין.
 • הטימין / קורנית עשיר בשמנים ייחודים, וויטמינים נחוצים ומינרלים נהדרים, שמשלבים ידיים בחיזוק הגוף מול החיידק ומעלליו.
 • עם זאת הטימין לא עשוי לחסל בכוחות עצמו את החיידק. לשם מטרה זו יש צורך לקבל טיפול אנטיביוטי קונבנציונלי אגרסיבי, או לחילופין טיפול טבעי יעיל.

שאלות נוספות

בדרך כלל לא. הוא מעכב את התפתחות החיידק ומקל על תסמיניו, אך לא מחסל אותו כליל.
לא צריך להגזים עם הצריכה. אלא פשוט לשלב אותו במאכלים, באופן טבעי ומאוזן בתזונת היום יום.
בועז ארגמן
בועז ארגמן

בעקבות צבר אירועים בחיי האישיים הקשורים לחיידק הליקובקטר פילורי החלטתי להרים את הכפפה ולעזור לכמה שיותר אנשים להתמודד עם החיידק בצורה הטובה ביותר.
במהלך שנות פעילותי הרבות, יצא להכיר את כל דרכי ההתמודדות והטיפול בחיידק הליקובקטר, כולל במקרים חריגים וקשים במיוחד. השליחות שלי היא לשחרר כמה שיותר אנשים מהלפיתה המסוכנת של החיידק, לייעץ ולכוון אותם לטיפול המדויק להם אישית, כל הדרך אל חיים מאושרים ונטולי הליקובקטר.

מפסיקים להיכנע לתכתיבי חיידק הליקובקטר, מטיסים אותו מהגוף, ומחזירים את השפיות לחיינו!

ליעוץ עם מומחה השאירו פרטים
פוסטים אחרונים

מפסיקים להיכנע לתכתיבי חיידק הליקובקטר, מטיסים אותו מהגוף, ומחזירים את השפיות לחיינו!

ליעוץ עם מומחה השאירו פרטים