מחפשים בדיקת הליקובקטר ביתית? כל מה שאתם צריכים לדעת.

סובלים מהליקובקטר? הוא לא חיידק שכדאי לחלוק איתו את החיים – צרו קשר להכחדתו המהירה.

הבריאות שלך חשובה לך? כנראה שכן. אז תעצור שניה ותשאל את עצמך את השאלה הבאה. מה הסיכוי שיש לי בקיבה חיידק בשם 'הליקובקטר פילורי' שעשוי לגרום לי לשלל בעיות בריאותיות חמורות?
אני מניח שאם אתה בן אדם בריא התשובה תהיה כמעט אוטומטית, מה פתאום? וכי מה לי ולחיידק בקיבה?
אבל התשובה האמיתית עשויה להדהים אותך! לפי הסטטיסטיקה יש לך את חיידק הליקובקטר פילורי בקיבה, בסבירות של שלפחות 50 %.
אז מה עושים? לשמחתנו ניתן היום לבדוק ולאבחן הליקובקטר פילורי מבלי לצאת מהבית באמצעות בדיקה ביתית מהירה. אז איך עושים את זה? מתי מומלץ לעשות את זה? וכן כל מה שאתם צריכים לדעת על בדיקה ביתית להליקובקטר פילורי, במאמר הבא.

בדיקת הליקובקטר ביתית

תוכן עניינים

רקע כללי על הליקובקטר פילורי.

הליקובקטר פילורי הוא חיידק שמסתנן לבני אדם, ומתנחל ברירית הקיבה שלהם בעיקר על ידי מגע עם הפרשות (רוק, צואה, קיא) של אדם הנגוע בחיידק.

לרוב החיידק לא מורגש. הוא מסוגל לחיות שנים בסביבת הקיבה מבלי להשאיר עקבות בדמות תסמינים.

אבל השקט הזה שהחיידק מייצר הוא שקט מדומה. בשלב מסוים, במיוחד אחרי שהות ממשוכת של החיידק בקיבה הוא עלול להתחיל לחולל נזקים לא פשוטים לגוף. זה מתחיל בתסמינים כמו בחילות והקאות, עצירות, נפיחות ודימום ממערכת העיכול. וזה עשוי להתגלגל בין היתר לכיבים בקיבה, דלקת בקיבה, ואפילו לסרטן בקיבה מסוג קשה.

וזאת בדיוק הסיבה למה חשוב להיות מודעים ולבדוק מידי פעם האם החיידק נוכח בקיבה. לשמחתנו החיידק ניתן למיגור די מהיר על ידי טיפול אנטיביוטי, או על ידי טיפול מיוחד של הרפואה הסינית המשלב דיקור סיני, תזונה נכונה וצמחי מרפא.

אבל בשביל לטפל צריך קודם לבדוק האם החיידק אכן קיים. ואת זה ניתן לעשות היום בקלות ובמהירות מהבית ללא צורך לפנות לרופא לבדיקת מעבדה.

עוד על הבדיקה הביתית נרחיב עכשיו.

 

מתי מומלץ לבצע בדיקת הליקובקטר ביתית?

התשובה לשאלה זו מתחלקת לשני חלקים, מתי חובה לבצע בדיקה ביתית, ומתי מומלץ לבצע בדיקה ביתית.

 

מתי חובה לבצע בדיקה?

כאשר מופיעים תסמינים מובהקים המעידים בחלק גדול מהמקרים על קיומו של הליקובקטר פילורי בקיבה, כגון בעיות במערכת העיכול לאורך זמן (יותר משבועיים), בחילות והקאות, נפיחות או דימום. חובה לבדוק כדי לוודא או לשלול את קיומו של החיידק.

 

מתי מומלץ לבצע בדיקה?

כאשר אחד מבני המשפחה מהדרגה הראשונה התגלה חיובי לחיידק, או שהוא סובל מכיבים או סרטן הקיבה, מומלץ לבצע בדיקה.

כמו כן מומלץ לבצע בדיקה כאשר חוזרים מיעד בחו"ל הידוע כיעד שחיידק הליקובקטר פילורי דומיננטי שם.

 

חשוב לזכור גילוי מוקדם של החיידק עשוי למנוע מצבים בריאותיים ממש לא נעימים, ולעיתים אפילו להציל חיים פשוטו כמשמעו.

 

מה זו בדיקת הליקובקטר ביתית?

בעבר על מנת לאבחן הליקובקטר פילורי היה צריך להזמין תור אצל רופא, להמתין לתאריך שנקבע, ורק אז הרופא היה מבצע את הבדיקה ושולח את הדגימות לבדיקת מעבדה, ולאחר זמן מה התוצאות היו סוף סוף מגיעות.

התהליך המסורבל הזה גרם להרבה מאוד אנשים להימנע מביצוע הבדיקה החשובה כל כך, במיוחד כאשר הם לא סבלו מתסמינים קשים.

אבל היום ניתן בתהליך מאוד פשוט לבצע בדיקה ביתית מהירה, שנעשית באופן עצמאי, ומספקת תשובות מדויקות תוך מספר דקות.

כך שכל התירוצים נגמרו. היום אין כל הצדקה להשאיר פתוחה את השאלה, האם יש או אין לנו הליקובקטר בקיבה?

מבצעים בדיקה ביתית פשוטה, ונמנעים מסיכונים בריאותיים משמעותיים בהמשך החיים.

 

איך עובדת בדיקת הליקובקטר פילורי ביתית?

מדובר בבדיקת דם פשוטה המבוצעת על ידי המטופל עצמו בביתו. ערכת הבדיקה באה עם הוראות מפורטות לביצוע הבדיקה שלב אחר שלב. לאחר ביצוע כל שלבי הבדיקה, התוצאה תבוא במהרה.

הבדיקה עובדת כך:

בשלב הראשון המטופל נותן לעצמו דקירה קטנה באצבע (זה מזכיר קצת את הבדיקה המפורסמת לסוכרת), המחט שמבצעת את הדקירה סטרילית ובטוחה לשימוש, והיא לא גורמת כמעט לכאב.

בשלב השני לוחצים על האצבע באזור הדקור, ומנתבים טיפת דם גדולה לאזור המסומן לכך במכשיר.

בשלב זה מוסיפים את החומר המדלל המצורף בערכה  וממתינים עשר דקות. לאחר המתנה זו התוצאות מתקבלות ומופיעות על המכשיר.

 

כיצד נשיג בדיקות הליקובקטר ביתיות הכי טובות והכי זולות?

הדרך הכי טובה להשיג בדיקות הליקובקטר ביתיות, זה דרך חיפוש ברשת האינטרנט. בחיפוש פשוט של 'בדיקה ביתית להליקובקטר' תוכלו להזמין ערכות בדיקה ביתיות במחירים מצוינים (לא מדובר במוצר יקר בכלל, וכאשר מדובר בבריאות שלנו זה שווה כל שקל).

 

באיזו תדירות מומלץ לבצע בדיקת הליקובקטר ביתית?

מלבד המקרים בהם יש תסמינים או סיבה אחרת מוצדקת לביצוע בדיקה, מומלץ לבצע בדיקה ביתית לגילוי הליקובקטר פילורי כל חצי שנה או שנה.

 

מה עושים במידה והבדיקה הביתית יוצאת חיובית להליקובקטר?

במידה והבדיקה אכן נותנת תשובה חיובית. יש לפנות להמשך טיפול אצל רופא בקופת החולים, או למומחה ברפואה הסינית המתמחה בטיפול בחיידק הליקובקטר.

 

לסיכום:

  • הליקובקטר פילורי זה חיידק מאוד נפוץ, והוא נמצא בקיבתם של לא מעט אנשים, וזאת למרות שהם כלל לא מודעים לכך בחלק גדול מהמקרים.
  • את החיידק מומלץ לגלות בהקדם מכיוון שהוא עשוי לגרום למצבים בריאותיים בעיתיים ואפילו מסוכנים. נכון להיום ניתן לבצע בדיקה ביתית מהירה לגילוי הליקובקטר, ללא כל צורך לצאת מהבית.
  • את הבדיקה מומלץ לבצע כאשר יש בעיות עיכול לאורך זמן של יותר משבועיים, או כאשר אחד מבני המשפחה מהדרגה הראשונה נמצא חיובי לחיידק, או כאשר חוזרים ממדינה בחו"ל בה חיידק הליקובקטר נפוץ מאוד.
  • במידה והבדיקה יוצאת חיובית יש לפנות לרופא, או למומחה מוסמך ברפואה הסינית להמשך טיפול בחיידק.
  • בדקתם, וגיליתם שאתם חיוביים לחיידק הליקובקטר פילורי? זה הזמן לפעול מהר לסילוקו מהגוף. אנחנו מתמחים במתן שירותי ייעוץ והכוונה להתמודדות עם הליקובקטר, והתאמת טיפול אישי מנצח להכנעת החיידק. לקבלת שיחת ייעוץ חינם ממומחה להליקובקטר מטעמינו, פנו אלינו כעת>>>

שאלות נוספות

לבדיקת הליקובקטר ביתית יש מספר יתרונות. זה לא מצריך המתנה ארוכה לרופא לצורך ביצוע הבדיקה, זה לא מצריך יציאה מהבית, וזה לא כרוך בהמתנה ארוכה לתוצאות מעבדה.
זמן ההמתנה לתשובות בערכות בדיקה ביתיות לגילוי הליקובקטר עשוי להשתנות מערכה לערכה. אבל בכל המקרים מדובר בזמן קצר במיוחד (בדרך כלל סביב 10 דקות המתנה).
בועז ארגמן
בועז ארגמן

בעקבות צבר אירועים בחיי האישיים הקשורים לחיידק הליקובקטר פילורי החלטתי להרים את הכפפה ולעזור לכמה שיותר אנשים להתמודד עם החיידק בצורה הטובה ביותר.
במהלך שנות פעילותי הרבות, יצא להכיר את כל דרכי ההתמודדות והטיפול בחיידק הליקובקטר, כולל במקרים חריגים וקשים במיוחד. השליחות שלי היא לשחרר כמה שיותר אנשים מהלפיתה המסוכנת של החיידק, לייעץ ולכוון אותם לטיפול המדויק להם אישית, כל הדרך אל חיים מאושרים ונטולי הליקובקטר.

מפסיקים להיכנע לתכתיבי חיידק הליקובקטר, מטיסים אותו מהגוף, ומחזירים את השפיות לחיינו!

ליעוץ עם מומחה השאירו פרטים
פוסטים אחרונים

מפסיקים להיכנע לתכתיבי חיידק הליקובקטר, מטיסים אותו מהגוף, ומחזירים את השפיות לחיינו!

ליעוץ עם מומחה השאירו פרטים