מחקרים מוכיחים – מיץ חמוציות מצוין לחיידק הליקובקטר פילורי

סובלים מהליקובקטר? הוא לא חיידק שכדאי לחלוק איתו את החיים – צרו קשר להכחדתו המהירה.

מיץ חמוציות הוא אחד מהמשקאות הפופולריים בעולם, אך ככל שהשנים נוקפות מתברר יותר ויותר שלמשקה הטעים הזה יש ערך מוסף משמעותי, בכך שהוא מצליח למנוע או להקטין מאוד את זיהומי חיידק הליקובקטר פילורי.
במשך מאות שנים השתמשו אנשים במיץ החמוציות כתרופה טבעית לטיפול בדלקות בדרכי השתן, דלקת גסטרו ואבנים בכליות. אבל בעת האחרונה הולך ומתבסס מחקרית הקשר בין המיץ המיוחד הזה לטיפול יעיל בזיהומי הליקובקטר הידועים בכך שהם עלולים לגרום למצבים בריאותיים משמעותיים ומסוכנים.
הטיפול האנטיביוטי בהליקובקטר הוא אגרסיבי למדי, ולכן אנשים תרים אחר חלופות טבעיות. ומיץ החמוציות עשוי להיות חלופה מצוינת בעבורם.
בשורות הבאות נכיר את מיץ החמוציות בהקשר שלו הרלוונטי לחיידק ההליקובקטר.

מיץ חמוציות הליקובקטר

תוכן עניינים

טיפה רקע על הליקובקטר.

הליקובקטר פילורי – מה אתם יודעים על החיידק החמקמק הזה? ידעתם למשל שהוא שוכן בקרב קיבתם של לא פחות מ50 % מאוכלוסיית העולם?

כן כן 50 % לא פחות!

הסיבה שאנשים לא כל כך מודעים לחיידק הזה ולנפיצות הגבוהה שלו היא, שהחיידק לרוב אינו מייצר תסמינים. אצל רוב האנשים החיידק רדום ולא מעורר בעיות.

אך מה קורה במידה והוא מתעורר לפתע מהתרדמת שלו? במידה וזה קורה, הוא עשוי להוביל לבעיות בריאותיות חמורות מאוד הכוללות בין היתר דלקת בקיבה, כיבים בקיבה, כיבים בתריסיון ואפילו סרטן קשה.

ולכן כאשר החיידק מתחיל לייצר תסמינים בגוף סימן שהוא התעורר ויש לטפל בו בהקדם, בטרם יספיק לגרום נזקים כבדים ולפעמים בלתי הפיכים לגוף.

אז במידה ויש את התסמינים הבאים לאורך זמן שהוא מעבר לרגיל, יש לפנות לבדיקת הליקובקטר: כאבים או אי נוחות ברום הבטן, שלשול או עצירות, צואה עם דם, נפיחות בבטן, בחילות והקאות, קיא עם דם.

במידה ונבדקתם ואתם אכן חיוביים לחיידק חשוב לטפל בו בהקדם.

הטיפול שהרופאים רושמים להליקובקטר הוא טיפול אנטיביוטי אגרסיבי הכולל 2/3 סוגי אנטיביוטיקה הנלקחים בו זמנית.

אנשים רבים נרתעים מטיפול זה גם בגלל תופעות הלוואי הבאות איתו, וגם בגלל הסיכון שהגוף יפתח עמידות לאנטיביוטיקה.

ולכן אנשים אלו מחפשים חלופות טבעיות, אחת החלופות הטבעיות הטובות ביותר לטיפול בזיהומי הליקובקטר הוא מיץ החמוציות, עליו נרחיב בשורות הבאות.

 

האם מיץ חמוציות אכן טוב לטיפול בחיידק הליקובקטר?

הסגולות הבריאותיות הנפלאות הטמונות במיץ החמוציות ידועות כבר מאות שנים. בשנים האחרונות הולכים ומתרבים המחקרים המוכיחים שהמיץ יעיל מאוד גם בטיפול בזיהומים של חיידק הליקובקטר פילורי.

מחקר אחד שנערך על 80 חולים עם הליקובקטר פילורי בדק את ההשפעה של מיץ החומציות על הליקובקטר . מחצית מהמטופלים שהשתתפו במחקר קיבלו מנה של מיץ חמוציות ומחציתם לא קיבלו. לאחר 6 שבועות, הקבוצה שקיבלה מיץ חמוציות הראתה חומציות מופחתת ופחות תופעות לוואי בהשוואה לאלו שלא קיבלו אותו. מה שמוכיח בצורה ברורה את השפעת המיץ על המטופלים.

כמו כן מחקר שפורסם ב"Journal of Medicinal Food"  מצא כי שתיית מיץ חמוציות במשך שלושה שבועות יכולה להפחית את מספר זיהומי הליקובקטר פילורי עד 50%.

ואילו מחקר אחר, שפורסם ב – "Nature Communications", מצא ששתיית מיץ חמוציות הפחיתה את מספר זיהומי הליקובקטר פילורי בעד 90%.

הגדילה לעשות מטה-אנליזה שפורסמה בנובמבר 2018 שמצאה שמיץ חמוציות עשוי להיות יעיל יותר מאנטיביוטיקה בהפחתת הסיכון לזיהום הליקובקטר פילורי ותסמינים כמו צרבת, נפיחות והפרעות עיכול. מה שאומר שמיץ חמוציות עשוי להיות אפשרות טיפול חלופית עבור אנשים מסוימים שאינם מסוגלים לקחת אנטיביוטיקה בגלל אלרגיות או סיבות רפואיות אחרות .

 

כיצד מיץ חמוציות מטפל בזיהומי הליקובקטר פילורי?

חשוב לציין שהמיץ בכוחו למנוע זיהומים הנגרמים מהחיידק, אך הוא לא קוטל את החיידק באופן סופי.

אז כיצד המיץ פועל למנוע זיהומי הליקובקטר?

מיץ חמוציות מכיל חומצה הנקראת חומצה אורסולית אשר הוכחה כמעכבת את הצמיחה של הליקובקטר פילורי במחקרי מעבדה. המנגנון המדויק שבו הוא עושה זאת אינו ברור, אך ייתכן שהדבר נובע מיכולתו לייצר מיני חמצן תגובתיים (ROS) בתאי הליקובקטר פילורי, אשר הורג אותם על ידי פגיעה ב-DNA שלהם ובמבנים תאיים אחרים.

 

האם הטיפול  של מיץ חמוציות בחיידק הליקובקטר מומלץ לאורך זמן?

כפי שנכתב לעיל המיץ אינו קוטל את החיידק, הוא רק עוזר למנוע את זיהומי החיידק וסיבוכיו. על מנת להרוג את החיידק לחלוטין יש לפנות לרופא או למטפל ברפואה הטבעית / האלטרנטיבית.

ולכן יש לראות במיץ החמוציות אמצעי יעיל למניעת זיהומים מיידים, אבל בטווח הארוך צריך לשאוף לטיפול שיביא לחיסולו המלא של החיידק.

לאנשים שמעדיפים להימנע מנטילת אנטיביוטיקה האופציה האלטרנטיבית המבוססת על הרפואה הסינית מצוינת בעבורם.

 

 

האם לצריכת מיץ חמוציות לחיידק הליקובקטר פילורי יש תופעות לוואי?

מחקר שפורסם בכתב העת "מחלות זיהומיות קליניות" מצא כי למיץ חמוציות הנלקח לטיפול בהליקובקטר פילורי, אין תופעות לוואי כלשהן. זה נכון כל עוד המיץ נלקח במינון נכון וסביר.

אבל במידה וצורכים את המיץ בצורה מופרזת זה יכול לגרור אחריו תופעות לוואי כגון:

  • גזים
  • נפיחות
  • שלשול
  • עצירות
  • צרבת
  • קלקול קיבה

 

לסיכום:

  • מיץ חמוציות הוא מיץ שידוע כבר מאות שנים בסגולותיו הבריאותיות. בשנים האחרונות יש יותר ויותר מחקרים המוכיחים את יעילותו של המיץ לטפל ביעילות יוצאת דופן בזיהומי חיידק הליקובקטר פילורי.
  • הרבה אנשים שמעדיפים להימנע מטיפול אנטיביוטי בהליקובקטר מכל מיני סיבות, רואים במיץ החמוציות פתרון נהדר לטיפול בזיהומי החיידק. המיץ אכן עוזר למנוע זיהום מיידי כתוצאה מהחיידק אבל לטווח הארוך מומלץ לפנות למומחה ברפואה האלטרנטיבית לצורך מיגור החיידק.
  • למיץ החמוציות אין תופעות לוואי מיוחדות כל עוד הוא נלקח בכמות סבירה ולא מופרזת.

שאלות נוספות

מה שהוכח במחקרים זה היכולת של המיץ למנוע או לבלום את הנזקים שהחיידק עלול לייצר באמצעות זיהומים בקיבה. אך לא הוכח היכולת של המיץ להביא למותו של החיידק.
לרוב המיץ לא גורם לתופעות לוואי, אלא אם כן שותים אותו בכמות מופרזת ולא מבוקרת.
בועז ארגמן
בועז ארגמן

בעקבות צבר אירועים בחיי האישיים הקשורים לחיידק הליקובקטר פילורי החלטתי להרים את הכפפה ולעזור לכמה שיותר אנשים להתמודד עם החיידק בצורה הטובה ביותר.
במהלך שנות פעילותי הרבות, יצא להכיר את כל דרכי ההתמודדות והטיפול בחיידק הליקובקטר, כולל במקרים חריגים וקשים במיוחד. השליחות שלי היא לשחרר כמה שיותר אנשים מהלפיתה המסוכנת של החיידק, לייעץ ולכוון אותם לטיפול המדויק להם אישית, כל הדרך אל חיים מאושרים ונטולי הליקובקטר.

מפסיקים להיכנע לתכתיבי חיידק הליקובקטר, מטיסים אותו מהגוף, ומחזירים את השפיות לחיינו!

ליעוץ עם מומחה השאירו פרטים
פוסטים אחרונים

מפסיקים להיכנע לתכתיבי חיידק הליקובקטר, מטיסים אותו מהגוף, ומחזירים את השפיות לחיינו!

ליעוץ עם מומחה השאירו פרטים