11 תרופות סבתא מצוינות, לטיפול מהיר ויעיל בהליקובקטר פילורי.

סובלים מהליקובקטר? הוא לא חיידק שכדאי לחלוק איתו את החיים – צרו קשר להכחדתו המהירה.

כמה אנשים אתם פוגשים ביום? 200 או אולי 300? ידעתם שלפי ההערכות לכ50 אחוז מהם יש את חיידק הליקובקטר פילורי בקיבה?
אז נכון שבמרבית המקרים חיידק הליקובקטר פילורי איננו מהווה סיכון. אבל במקרים מסוימים הוא עלול לגרום לכאבי בטן, בחילות, הקאות, ירידה במשקל, אובדן תיאבון, ושלשול. ובמקרים קיצוניים יותר הליקובקטר פילורי יכול לגרום לכיבים בקיבה ובמעיים, דלקת של רירית הקיבה, ואפילו סרטן.
ולכן חשוב לא להזניח את הטיפול, ולמגר את החיידק בזמן. גם אם עכשיו הוא לא מורגש הוא עלול בעתיד לגרום לדברים ממש לא נעימים ואפילו מסוכנים מאוד.
הטיפול המקובל בהליקובקטר פילורי הוא לרוב באמצעות אנטיביוטיקה. אבל טיפול זה לא יעיל אצל כולם והוא גם גורם לפעמים לתופעות לוואי לא נעימות. ולכן הרבה אנשים מחפשים 'תרופות סבתא' למיגור החיידק.
הבשורה הטובה היא שיש תרופות סבתא מצוינות לטיפול בהליקובקטר פילורי. ובזה נעסוק בשורות הבאות

תרופת סבתא להליקובטור

תוכן עניינים

למה להשתמש דווקא בתרופות סבתא לטיפול בהליקובקטר פילורי?

הסיבה העיקרית לכך שאנשים פונים לתרופות טבעיות בטיפול בהליקובקטר פילורי היא כי אנטיביוטיקה אינה יעילה כפי שהייתה בעבר. אנטיביוטיקה הפכה פחות יעילה עם הזמן עקב שימוש חסר הבחנה בבני אדם ובעלי חיים, מה שהוביל לעמידותם לאנטיביוטיקה יותר מבעבר.

ולכן תרופות סבתא הם אופציה מצוינת עבור אנשים שרוצים להילחם בזיהום הליקובקטר פילורי מבלי להזדקק לאנטיביוטיקה או לתרופות אחרות שעלולות להיות להן תופעות לוואי שליליות.

 

והנה 11 תרופות סבתא טובות במיוחד לטיפול בהליקובקטר פילורי

1. כוכב אניס

כוכב אניס הוא תבלין נפוץ בבישול האסייתי ששימש במשך מאות שנים לטיפול במחלות שונות. והוא נמצא כיעיל בטיפול בהליקובקטר פילורי.

כוכב אניס יכול לסייע בטיפול בהליקובקטר פילורי על ידי עיכוב צמיחת החיידקים והפחתת דלקת ברירית הקיבה.

כוכב אניס הוא גם נוגד חמצון המסייע בהגנה מפני רדיקלים חופשיים, שעלולים לגרום ללחץ חמצוני ולפגוע בתאים.

2. תמצית זרעי אשכוליות

תמצית זרעי אשכוליות היא תרופה טבעית טובה להליקובקטר פילורי. זה שימש מאז ימי קדם לטיפול בסוג זה של חיידקים.

תמצית זרעי אשכוליות מסייעת בטיפול בהליקובקטר פילורי על ידי הריגתו או מניעת התרבותו בקיבה. תהליך זה יכול להתבצע על ידי התערבות בממברנת התא החיידקי והשראת מוות תאי בתאי החיידק.

3. נבטי ברוקולי

נבטי ברוקולי עשירים בנוגדי חמצון כמו ויטמין C ובטא-קרוטן, אשר הוכחו כבעלי תכונות אנטי-הליקובקטר פילורי

כמה מחקרים מצביעים על כך שנבטי ברוקולי יכולים לעזור בטיפול בזיהום הליקובקטר פילורי על ידי הריגת החיידקים, הורדת חומציות הקיבה והמרצת הצמיחה של תאים בריאים ברירית הקיבה.

חוקרים מאמינים גם כי נבטי ברוקולי יכולים לעזור בתהליך הריפוי על ידי הפחתת דלקת ושיפור העיכול של חלקיקי מזון לחומרים מזינים.

4. קשיו

קשיו הוא צמח הגדל באזורים טרופיים בעולם. זה שימש במשך מאות שנים לטיפול בכיב קיבה, קוליטיס ומחלות אחרות של מערכת העיכול. קשיו מכיל כימיקלים הנקראים ספונינים אשר יעילים כנגד חיידקי הליקובקטר פילורי הגורמים לדלקת קיבה או כיבי קיבה .

קשיו עשיר גם במינרלים כמו ברזל, נחושת, מגנזיום, אבץ, מנגן וסלניום. מינרלים אלה מסייעים בשמירה על מערכת עיכול בריאה על ידי מניעת דלקת או זיהום של מערכת העיכול.

5. שמן נים

שמן נים הוא תרופה טבעית בעלת תכונות אנטי-בקטריאליות ואנטי-פטרייתיות. ידוע גם כמסייע בטיפול בהליקובקטר פילורי,

שמן נים שימש במשך מאות שנים בהודו, אפריקה ודרום אמריקה בשל סגולותיו הרפואיות. כיום, הוא נמצא בשימוש נרחב גם בארה"ב ובכל העולם המערבי בשל יעילותו נגד כל סוגי החיידקים כולל הליקובקטר פילורי.

ניתן ליטול שמן נים דרך הפה או למרוח מקומית על העור. ניתן לקחת אותו גם כתה, או לשלב אותו בפריטי מזון כמו קארי או שייקים.

6. אסטקסנטין

אסטקסנטין הוא קרוטנואיד שנמצא באצות ומאכלי ים, והוכח כבעל תכונות אנטי דלקתיות.

אסטקסנטין הוכח כיעיל גם נגד הליקובקטר פילורי. הליקובקטר פילורי הוא סוג של חיידק הגורם לכיב קיבה ודלקת, כך שאסטקסנטין יכול להיות טיפול יעיל לזיהום זה.

השימוש באסטקסנטין כתרופה להליקובקטר פילורי התגלה לראשונה על ידי ד"ר ג'נס וולטר בסוף שנות ה-90, אך רק לאחרונה היא הפכה זמינה מסחרית כתוסף לבני אדם.

7. צמח השיבא

צמח השיבא הוא תרופה טבעית להליקובקטר פילורי. הצמח יכול לסייע בהדברת חיידקי הליקובקטר פילורי על ידי הפחתת ייצור החומצה בקיבה והגברת הפרשת המרה בכיס המרה.

8. שזיף אומבושי

שזיף אומבושי הוא תרופה טבעית המסייעת לטיפול בהליקובקטר פילורי. הוא עשוי מפרי עץ האומבו והוא מכיל מרכיבים המסייעים במיגור הליקובקטר פילורי ומונע ממנו לחזור.

שזיף Umbushi יכול לשמש למניעה וטיפול לבד, או בשילוב עם אנטיביוטיקה. מחקרים הראו שזה גם עוזר להפחית את תופעות הלוואי של אנטיביוטיקה, וכן משפר את יעילותה על ידי חיזוק המערכת החיסונית והפחתת דלקת ברירית הקיבה.

השימוש בשזיף Umbushi גדל במהירות, במיוחד בקרב אנשים שמחפשים פתרונות טבעיים לבעיות הבריאות שלהם או כאלה שמודאגים מעמידות לאנטיביוטיקה.

9. מיץ חמוציות

חמוציות הוא סוג של פרי שניתן למצוא בארצות הברית, קנדה ואוסטרליה. הוא עשיר בנוגדי חמצון ויכול לסייע בטיפול בהליקובקטר פילורי.

מיץ חמוציות שימש במשך שנים כדי לעזור עם בעיות קיבה. כי הוא עשיר בנוגדי חמצון שיכולים לנטרל את החיידקים הגורמים לכיבים ולסרטן הקיבה.

10. פוקואידאן

פוקואידאן הוא סוג של פוליסכריד ימי. זוהי תרכובת טבעית שנמצאה כבעלת תכונות אנטי מיקרוביאליות.

פוקואידאן מופק מאצות ים חומות ומשמש ברפואה היפנית המסורתית במשך מאות שנים. עם זאת, רק לאחרונה התגלה שפוקואידן יעיל בטיפול בהליקובקטר פילורי, הגורם בין היתר לכיב קיבה.

על מנת לסייע בטיפול בהליקובקטר פילורי, ניתן ליטול פוקואידן דרך הפה כתוסף או למרוח מקומית עם שימוש בקרם או ג'ל.

11. אלת החניכיים

אלת החניכיים היא כלי המסייע בטיפול בהליקובקטר פילורי. זהו מסטיק עם החומר הפעיל, אריתריטול, אשר יכול לעזור להפחית חומצת קיבה ולהפחית את הסיכון לתופעות לוואי של זיהום כרוני מסוג הליקובקטר פילורי

 

לסיכום:

  • הליקובקטר פילורי הוא חיידק השוכן בקיבה. ובהעדר טיפול ראוי בו הוא עלול לגרום לבעיות רפואיות לא פשוטות.
  • הטיפול המקובל הוא באמצעות אנטיביוטיקה. אבל יותר ויותר אנשים מעדיפים דווקא טיפול בתרופות סבתא, וזאת מכיוון שאנטיביוטיקה לא יעילה עבור כולם.
  • לשמחתנו ישנן תרופות סבתא מעולות לטיפול בהליקובקטר פילורי והן בין היתר: קשיו, כוכב אניס, מיץ חמוציות, אלת החניכיים, ועוד.

שאלות נוספות

הרבה אנשים מעדיפים לטפל בהליקובקטר פילורי דווקא בתרופות סבתא. בין היתר בגלל שהטיפול המקובל באנטיביוטיקה לא תמיד יעיל, ויש אנשים שזה לא עובד במקרה שלהם. סיבה נוספת היא שלתרופות סבתא אין כלל תופעות לוואי, לעומת טיפול באנטיביוטיקה שכן מוביל לעיתים לתופעות לוואי לא נעימות.
בהחלט! יש הרבה אנשים שמקפידים לצרוך באופן קבוע חלק מתרופות הסבתא, על מנת למנוע התפתחות של חיידק הליקובקטר פילורי בקיבה שלהם.
בועז ארגמן
בועז ארגמן

בעקבות צבר אירועים בחיי האישיים הקשורים לחיידק הליקובקטר פילורי החלטתי להרים את הכפפה ולעזור לכמה שיותר אנשים להתמודד עם החיידק בצורה הטובה ביותר.
במהלך שנות פעילותי הרבות, יצא להכיר את כל דרכי ההתמודדות והטיפול בחיידק הליקובקטר, כולל במקרים חריגים וקשים במיוחד. השליחות שלי היא לשחרר כמה שיותר אנשים מהלפיתה המסוכנת של החיידק, לייעץ ולכוון אותם לטיפול המדויק להם אישית, כל הדרך אל חיים מאושרים ונטולי הליקובקטר.

מפסיקים להיכנע לתכתיבי חיידק הליקובקטר, מטיסים אותו מהגוף, ומחזירים את השפיות לחיינו!

ליעוץ עם מומחה השאירו פרטים
פוסטים אחרונים

מפסיקים להיכנע לתכתיבי חיידק הליקובקטר, מטיסים אותו מהגוף, ומחזירים את השפיות לחיינו!

ליעוץ עם מומחה השאירו פרטים